36. Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM

Tekst otwarty Tylko on-line nr 82/2020

Europejskie Centrum Biznesu oraz Partnerzy Merytoryczni mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 36. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM, który odbędzie się 22 września 2020 r. w formule online.

Temat przewodni spotkania brzmi:

„Nowe wyzwania, szanse i zagrożenia dla branży farmaceutycznej”

Tradycyjnie Kongres organizowany jest na jesieni, aby wraz z zaproszonymi  prelegentami poruszyć szczególnie istotne aspekty prawne, regulacyjne i podatkowe, odnoszące się do podmiotów rynku farmaceutycznego. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, w ramach Kongresu zaproszeni eksperci i praktycy odniosą się nie tylko na bieżących kwestii dotyczących sektora, ale i nowych wyzwaniach, jakie niosą ze sobą skutki epidemii. Wśród tematów, jakie zostaną poruszone podczas Kongresu są m.in. kluczowe zmiany w obszarze prawa farmaceutycznego i refundacji leków w dobie pandemii COVID-19, działania UOKiK w branży farmaceutycznej, czy compliance w czasie COVID-19 w branży farmaceutycznej. Zaproszeni prelegenci zajmą się także zagadnienia zmian w przepisach dotyczących suplementów diety oraz zmian na rynku obrotu hurtowego i detalicznego w dobie COVID-19. W ramach Kongresu analizie zostaną poddane nowe regulacje UE w odniesieniu do produktów leczniczych weterynaryjnych, podatkowe aktualności branżowe czy nowe wyzwania regulacyjne, jeżeli chodzi o kontakt przedstawicieli firmy z HCPs. Mamy nadzieję, że kształt merytoryczny konferencji pozwoli omówić zaproszonym Prelegentom najważniejsze bieżące wyzwania dla firm farmaceutycznych oraz przeanalizować inne czynniki, które decydują o sukcesie i rozwoju najlepszych firm w tej branży.

Wszystkie informacje dotyczące Kongresu dostępne są na stronie www.polfarm.biz.

PROGRAM KONGRESU   |   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 83/2020

Zabraknie sprzętu do podania szczepionki przeciw COVID‑19?

Obecnie cały świat oczekuje na szczepionkę przeciw COVID-19. Testy kliniczne nadal trwają, a gotowa szczepionka powinna być dostępna dla pacjentów na początku 2021 roku. Prawdopodobnie szczepionka przeciw COVID-19, jak większość innych nowych szczepionek, będzie dostępna w fiolkach, które zawierają proszek do przygotowania jednocześnie od kilku do kilkunastu dawek. Przed podaniem trzeba będzie go rozpuścić, a do wykonania immunizacji niezbędny będzie sprzęt do iniekcji w postaci igły, strzykawki, opatrunków oraz środków dezynfekujących. Eksperci podkreślają, że warto już dziś odpowiednio przemyśleć ten proces.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 83/2020

Jak wykorzystać system PLMVS do zarządzania apteką?

KOWAL.jpg

Choć korzystanie z systemu jest obowiązkowe, niesie ono za sobą szereg korzyści – nie tylko dla pacjenta, lecz również właścicieli aptek i farmaceutów. Jak efektywnie wykorzystywać gromadzone przez niego dane w codziennej pracy? Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL) radzi, w jaki sposób wykorzystać system PLMVS do zarządzania w aptece.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 83/2020

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

Planet.jpg

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared. Be winning. Rzeczywiście proponowane obszary tematyczne, bazujące na pogłębionych wywiadach prowadzonych przez nas od początku tego roku z całym sektorem, w dużej mierze dotyczą starcia dwóch strategii: tej, której celem jest stabilizacja biznesu i tej, dla której nadrzędne są elastyczność i otwartość na nowe.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama