Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki 59/2016

BIKA_59.jpg

Wszystko o umowach z NFZ

Jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie, w I kwartale 2015 r. na 296 przeprowadzonych kontroli w aptekach, tylko w 38 przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości. Jak więc widać, właściwa realizacja recept refundowanych wciąż sprawia aptekom problemy, dlatego w kolejnych numerach „Biuletynu Informacyjnego Kierownika Apteki” przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu. W bieżącym numerze skupiliśmy się na procedurze zawierania umów z NFZ – od wymogów prawnych, przez prawidłowe wypełnienie wniosku, po uprawnienia placówki w przypadku niewłaściwej realizacji umowy przez Fundusz. W kolejnych numerach będziemy pisać o procedurze wydawania leków na receptę i najczęściej popełnianych błędach w związku z realizacją recept.

Do zarządzania apteką nie można podchodzić jak do zarządzania każdym innym sklepem. Niemniej jednak, żeby placówka dobrze funkcjonowała, musi na siebie zarabiać, czyli być po prostu rentowna. Czym jest rentowność i jakie czynniki na nią wpływają? W jaki sposób obliczyć, czy nasza placówka jest rentowna? O tym w artykule „Analiza rentowności asortymentu w aptece” pisze Katarzyna Szalonka.

Straty spowodowane terminowaniem się leków to spory problem w wielu aptekach. Małgorzata Zięba w artykule „System zarządzania lekami z krótkim terminem przydatności” wskazuje rozwiązania umożliwiające minimalizację strat spowodowanych koniecznością utylizacji przeterminowanych produktów.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Polecamy

Archiwum