Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki 62/2017

BIKA_62.jpg

Forma prawna apteki a ciągłość jej trwania

Obecnie aptekę, podobnie jak każdą inną działalność gospodarczą, można prowadzić w dowolnej formie organizacyjno-prawnej. W sejmie trwają jednak prace nad nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne, która – jeżeli wejdzie w życie – już takiej dowolności nie będzie gwarantowała. Aleksandra Otok-Zagajewska w artykule „Forma prawna apteki a ciągłość jej trwania” wskazuje, która z form daje możliwość dokonywania zmian właścicielskich w aptece, prowadzenia aptek „rodzinnych”, przekazania apteki spadkobiercom – przy zachowaniu posiadanego zezwolenia (koncesji) i nieprzerywaniu działalności nawet na jeden dzień. Analizuje również wspomnianą nowelizację pod kątem jej skutków dla funkcjonujących już placówek.

Prognozowanie sprzedaży służy menadżerom do podejmowania kluczowych da firmy decyzji. Nie inaczej jest w przypadku apteki – błędna prognoza sprzedaży spowoduje zamrożenie kapitału w towarze, który nie znajdzie odbiorców wśród pacjentów odwiedzających placówkę. W jaki sposób prognozować sprzedaż, aby proces ten efektywnie wspierał rozwój apteki? Zapraszam do lektury artykułu Małgorzaty Zięby „Prognozowanie sprzedaży w aptece”.

Morfologia krwi to badanie, które stanowi podstawę diagnozy wielu chorób. Z jego wynikami pacjenci często trafiają w pierwszej kolejności do apteki. Warto więc wiedzieć, jak interpretować podstawowe wskaźniki w zależności od wieku, płci, diety i stylu życia. Pisze o tym Euceryna w tekście „Badania krwi: jak interpretować wyniki?”.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Materiały dla pacjentów

Polecamy

Archiwum