Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki 63/2017

BIKA_63.jpg

Apteka w e-commerce

Ludzie kupują w sieci już nie tylko książki, ubrania, czy żywność, ale coraz częściej także leki. W tej sytuacji apteki, które chcą być konkurencyjne, powinny rozważyć swoją obecność w tym kanale. Możliwości jest kilka, o czym w artykule „Apteka w e-commerce” pisze Grzegorz Głowiak. Wspomina o wadach i zaletach każdej z opcji, a także o kosztach, które trzeba wziąć pod uwagę. Z kolei Michał Filipowicz, kierownik sprzedaży internetowej w e-zikoapteka.pl, w rozmowie z nami ocenia rynek aptek internetowych w Polsce i wskazuje wyzwania, z jakimi trzeba się zmierzyć przed uruchomieniem e-apteki. Mówi również o tym, na czym polega realizacja opieki farmaceutycznej na odległość.

Wiele z kontroli przeprowadzanych przez NFZ w aptekach wykazuje nieprawidłowości w realizacji recept. Przykładowo, w II kwartale 2016 r. na 224 postępowania 199 zakończyło się wydaniem zaleceń pokontrolnych. Magdalena Kołodziej i Aleksander Zarzeka w artykule „Procedura kontroli recept” odpowiadają na najczęstsze wątpliwości dotyczące kontroli NFZ.

O zmianach w prawie farmaceutycznym pisaliśmy dużo w poprzednich numerach, ponieważ sporo się ostatnio dzieje w tym obszarze. Także w bieżącym numerze dużo miejsca poświęciliśmy temu zagadnieniu – piszemy m.in. o nowych zasadach udzielania zezwoleń na prowadzenie aptek („Apteka dla Aptekarza”), a także o zmienionej procedurze specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez farmaceutów. W kolejnych wydaniach będziemy rozwijać te tematy. Mogą być Państwo pewni, że trzymamy rękę na pulsie!

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Temat numeru

Materiały dla pacjentów

Archiwum