Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki 64/2017

BIKA_64.jpg

Kierownik apteki: odpowiedzialność, wyzwania, pułapki

Pełnienie funkcji kierownika apteki to nie tylko prestiż i wyższe wynagrodzenie, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność. No i sporo obowiązków, z których tylko część można delegować na innych pracowników apteki. Sytuacji nie ułatwiają niejasne, pozostawiające sporo wątpliwości przepisy, choćby w kwestii wyznaczania zastępcy. Czy może nim być osoba, która pełni funkcję kierownika w innej placówce? Prawo niejednoznacznie też określa, czy można łączyć funkcję kierownika apteki z funkcją kierownika działu farmacji szpitalnej. Te i inne problemy w artykule „Kierownik apteki: odpowiedzialność, wyzwania, pułapki” porusza Dariusz Tarabasz.

Niedostateczna czystość pomieszczeń, brak pokryw i worków w koszach na śmieci, a także badań pracowników lub dokumentów potwierdzających ich przeprowadzenie to najczęstsze uchybienia aptek stwierdzane podczas kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Kiedy apteka podlega kontroli PIS? Jak się do niej przygotować? Jakie prawa i obowiązki ma kontrolowana placówka? Odpowiedzi m.in. na te pytania udziela Beata Zalewska w artykule „Kontrola PIS: co warto wiedzieć?”.

O nowych zasadach udzielania zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych powiedziano i napisano już sporo. Również w naszym magazynie poruszaliśmy ten temat, choćby w poprzednim numerze. Jest on jednak na tyle ważny, że kontynuujemy go również w bieżącym wydaniu. Dominka Chrabańska i Szymon Studziński przygotowali zestawienie dla podmiotów, które prowadzą aptekę ogólnodostępną, co się zmieniło po 25 czerwca 2017 r. w tej kwestii, a także jak nowe zasady wpływają na dziedziczenie aptek.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum