Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki 66/2017

BIKA_66.jpg

Planowanie w aptece: remanent na koniec roku

Koniec roku to w firmach okres podsumowań i analiz. To także czas przeprowadzania inwentaryzacji. W jaki sposób zaplanować ten proces w aptece, żeby przeprowadzić go sprawnie i bez zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu placówki? Jak podzielić zadania pomiędzy pracownikami? Jak udokumentować spis? Na te pytania w artykule „Planowanie w aptece: remanent na koniec roku” odpowiada Karol Plewa.

Podrobione recepty to problem, z którym od lat muszą się zmagać farmaceuci. Wykorzystywane przez fałszerzy metody są coraz lepsze i coraz trudniej rozpoznać, czy mamy do czynienia z autentyczną receptą. O tym, na co zwrócić uwagę przy realizacji recept i jak postępować z fałszywką w tekście „Fałszywe recepty: jak je rozpoznać?” pisze Marzena Pytlarz.

Za pół roku na terenie UE zacznie obowiązywać Rozporządzenie Ogólne Ochrony Danych Osobowych, tzw. RODO. Apteki, jako podmioty mające do czynienia z danymi wrażliwymi, również muszą odpowiednio przygotować się do jego wdrożenia. Jak się do tego zabrać wskazuje Katarzyna Brudnicka-Bielecka w artykule „Jak wdrożyć RODO w aptece?”.

Od lat Ministerstwo Zdrowia pracuje nad modelem opieki farmaceutycznej świadczonej w aptekach. Na rezultaty tych prac zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Maciej Chabowski w tekście „Innowacyjna apteka, czyli jak zadbać o pacjenta” podpowiada jakie rozwiązania z zakresu opieki farmaceutycznej wdrożyć i w ten sposób poszukać szansy na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Materiały dla pacjentów

Archiwum