Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki 72/2018

BIKA_72.jpg

Strategia rozwoju apteki

Apteka, jak każdy inny biznes, powinna opierać się na strategii. Oczywiście działanie bez żadnego planu może przez pewien czas przynosić całkiem dobre efekty, ale na dłuższą metę osłabia firmę. A w przypadku jakichkolwiek zmian w bliższym i dalszym otoczeniu może doprowadzić nawet do bankructwa. Podejmowanie decyzji biznesowych po omacku po prostu się nie opłaca. Dlatego zachęcam do lektury artykułu Marcina Jelonka, w którym autor wskazuje, od czego rozpocząć tworzenie strategii oraz z jakich narzędzi skorzystać. Warto też wrócić do poprzedniego numeru i sięgnąć po tekst Artura Rakowskiego poświęcony segmentacji pacjentów – bez niej trudno opracować skuteczną strategię rozwoju.

Ziołolecznictwo to dziedzina nauki przez wielu pacjentów niedoceniana. Dwoje farmaceutów, Magda Jabłowska i Daniel Grochowski, próbuje to zmienić i za pomocą swojego bloga popularyzuje stosowanie ziół w celach leczniczych. W rozmowie z nami rozprawiają się z mitami dotyczącymi ziołolecznictwa, mówią też o skuteczności oraz bezpiecznym stosowaniu ziół przy różnych schorzeniach.

W tym numerze przeczytają Państwo również pierwszy artykuł z cyklu Leksykon badań. Będziemy w nim opisywać, jak wygląda dane badanie, w jakich sytuacjach jest wskazane, jak się do niego przygotować, czego możemy się dowiedzieć na podstawie wyników. Pierwszy tekst z tej serii poświęciliśmy cytologii.

W prawie farmaceutycznym sporo się ostatnio dzieje. Najnowsze zmiany omawiamy w Prawie w pigułce, natomiast w kolejnym numerze podsumujemy to, co już zostało wdrożone oraz przeanalizujemy to, czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Materiały dla pacjentów

Archiwum