Samokształcenie farmaceuty: 9 książek, po które warto sięgnąć

BIKA_73_59.jpg

W związku z nieustannym postępem nauk medycznych i farmaceutycznych oraz ewolucją roli farmaceuty w systemie opieki zdrowotnej niezbędne jest aktualizowanie wiedzy. Głównym sposobem dokształcania farmaceuty jest uczestniczenie w szkoleniach w ramach tzw. kształcenia ustawicznego, natomiast nieocenione wsparcie w codziennej praktyce stanowi również fachowa literatura.

Zapowiadane od wielu lat zmiany w praktyce farmaceutycznej, m.in. wprowadzenie e-recepty czy usługi opieki farmaceutycznej, nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Będą one nieuchronnie wiązać się ze zmianami standardu obsługi pacjenta – z przeniesieniem centrum uwagi w kierunku rozwiązywania problemów o charakterze klinicznym. Naturalną konsekwencją będzie wzrost oczekiwań w tym obszarze wobec farmaceutów. Nie należy ponadto zapominać o nieustannym rozwoju technologii farmaceutycznej oraz wiedzy o czynnikach wpływających na losy substancji czynnej w ustroju po podaniu leków. W artykule przedstawiono przegląd aktualnego wyboru podręczników z dziedziny medycyny i farmacji, które stanowią rzetelne źródło do samokształcenia współczesnego farmaceuty.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum