Wraz z rozwojem takich nauk jak immunologia, farmakologia czy biotechnologia, poznano wpływ naturalnych substancji wpływających na funkcjonowanie organizmu oraz jego odporności. Spośród wielu preparatów, jednym z nich jest selen i witamina D.

Full access available for logged users only. Log in or select best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

Porada farmaceutyczna dla pacjentów z zaburzeniami snu

Leki pochodzenia naturalnego są ważną grupą preparatów stosowanych pomocniczo w zaburzeniach układu nerwowego. Najczęściej są wykorzystywane w takich przypadkach jak: stany pobudzenia układu nerwowego, problemy z zasypianiem, nerwice związane z wiekiem.

Read more

Problem czystości surowców i jego wpływ na jakość otrzymywanych leków recepturowych i aptecznych

Jednym z najważniejszych czynników decydującym o jakości, bezpieczeństwie i skuteczności leku recepturowego jest jakość użytej substancji czynnej. Istotne są również użyte substancje pomocnicze, rodzaj opakowania i prawidłowe, zgodne z zasadami Dobrej Praktyki Aptecznej (GMP), prowadzenie procesu technologicznego.

Read more

Opieka farmaceutyczna nad pacjentami z problemami kardiologicznymi

Rola, jaką pełni farmaceuta w systemie ochrony zdrowia, jest bardzo duża. Do zakresu jego obowiązków należy prawidłowe wydanie środka leczniczego, monitorowanie występowania działań niepożądanych leków, jak również nadzór nad prawidłową farmakoterapią, promocja i profilaktyka zdrowia.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Reklama