Pacjent w aptece

BIKA_70_41.jpg

Hipowitaminoza - witareksja - awitaminoza

Nie stanowią źródła energii ani składnika budulcowego komórek ludzkiego organizmu, jednak są niezbędne do przeżycia. Witaminy, bo o nich mowa, należą do zróżnicowanej grupy związków chemicznych, będących niebiałkowymi składnikami enzymów. Jako biokatalizatory są niezbędne do przeprowadzania wielu reakcji, które zapewniają utrzymanie homeostazy organizmu.
BIKA_70_47.jpg

ABC leczenia ran z perspektywy farmaceuty

Z uwagi na powszechną dostępność aptek zdarza się, że farmaceuta musi udzielić pierwszej pomocy pacjentowi ze świeżo powstałą raną urazową. Jako znawca technologii postaci leku, farmakoterapii oraz aktualnej oferty rynkowej, może zapewnić bezcenne wsparcie w doborze optymalnych środków leczniczych w zależności od etiologii i obrazu klinicznego.

Magnez: rola, niedobór i nadmiar, suplementacja

Magnez jest ważnym regulatorem wielu procesów w organizmie, zarówno fizjologicznych, jak i biochemicznych. Odpowiedni poziom tego pierwiastka, wynikający ze zdrowej diety lub/i suplementacji oraz unikania czynników obniżających jego wchłanianie, zapewnia poprawę zdrowia i samopoczucia. Warto po niego sięgać w ramach codziennego dbania o zdrowie.

Polecamy

Archiwum