Pacjent w aptece

BIKA_67_44.jpg

Trądzik zaczyna się po trzydziestce

Problem, z którym zmaga się większość nastolatków, coraz częściej dotyka starszych osób. Trądzik, bo o nim mowa, bywa uciążliwy nie tylko dla młodych, ale i dla 30-, 40-, a nawet 50-latków. Przyczyny jego powstawania w tym wieku są bardzo zróżnicowane, a schematy leczenia często skomplikowane. Farmaceuci, do których w pierwszej kolejności kierują się pacjenci powinni umiejętnie doradzić, jakie kroki podjąć, aby możliwie najbardziej skutecznie poradzić sobie z tym schorzeniem.

BIKA_67_54.png

Dieta przy refluksie

Refluks żołądkowo-przełykowy jest przypadłością występującą aż u 40% populacji. Tak szerokie rozpowszechnienie tego schorzenia jest ściśle związane z niewłaściwym stylem życia, w tym przede wszystkim z nieprawidłowym sposobem żywienia. Promowanie wiedzy na temat zmiany diety i nawyków żywieniowych może się stać kluczowym elementem walki z tą chorobą.

BIKA_66_41.jpg

Dietoterapia nadwagi i otyłości

Jednym z istotnych elementów leczenia otyłości jest urozmaicona i prawidłowo zbilansowana dieta, będąca punktem wyjścia dla zachowania właściwej masy ciała, a tym samym dobrego samopoczucia. Jakie są przyczyny i skutki otyłości? Jakie produkty są zalecane, częściowo zalecane, a jakie przeciwwskazane w diecie ubogo energetycznej? Jak prawidłowo skomponować taką dietę? Na wszystkie te pytania można szukać odpowiedzi w niniejszym artykule.

BIKA_66_47.jpg

Leczenie zapachem

Aromaterapia to metoda terapii za pomocą naturalnych olejków eterycznych. Są one wprowadzane do organizmu przez drogi oddechowe (inhalacje, wdychanie, wąchanie) lub skórę (kąpiel, kompres, masaż). Nie jest ona wprawdzie w stanie zastąpić medycyny konwencjonalnej, ale może skutecznie zapobiec wielu schorzeniom i załagodzić objawy istniejących, dzięki czemu można ograniczyć ilość przyjmowanych standardowych leków.

Polecamy

Archiwum