Zeszyt Apteczny: Leki i karmienie piersią – nowy podręcznik nie tylko dla farmaceuty

Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki 74/2019 Tylko on-line
ZAKP.jpg

Jeśli mówimy o lekach, to kto powinien wypowiedzieć się jako pierwszy? Oczywiście, że farmaceuta. Także o stosowaniu leków podczas karmienia piersią.

Fachowa pomoc w aptece

Wydawałoby się, że kończąc Uniwersytet Medyczny farmaceuta posiada niezbędną wiedzę na temat leków stosowanych w laktacji i z łatwością udzieli niezbędnych porad. Sami jednak wiemy jak jest w praktyce. Farmaceutom czasem brakuje pewności siebie, bo informacje, które do nich docierają, są niewystarczające lub nawet sprzeczne.

Producenci leków najczęściej podają informację, że lepiej danego leku nie stosować, choć według badań, jak czytamy w Zeszycie Aptecznym Leki i karmienie piersią, „leczenie tylko niektórymi preparatami jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do karmienia piersią – w większości wypadków można tak skoordynować porę podawania leków z karmieniem, że nie będą one miały szkodliwego wpływu na dziecko”.

Obszerna część Zeszytu Aptecznego Leki i karmienie piersią to opis najczęściej stosowanych grup leków pod względem bezpieczeństwa ich stosowania w okresie karmienia piersią. Uwzględniono w niej informacje zarówno z aktualnych baz naukowych, jak i z Charakterystyk Produktów Leczniczych. Czytelnik Zeszytu może sam zdecydować, czy woli podjąć decyzję uwzględniając informacje z najnowszych doniesień naukowych, czy też zaufać producentom leków.

Po pierwsze – praktyka

Po lekturze Zeszytu udzielenie takich informacji jak, co jeść i ile jeść podczas karmienia piersią, co pacjentka powinna suplementować, które leki i zioła stymulują lub hamują laktację albo jakie objawy mogą świadczyć o zapaleniu piersią podczas karmienia, nie będzie problemem. Ponadto omówione zostały powszechne mity i fakty na temat karmienia piersią oraz korzyści dla matki i dziecka, jakie niesie z sobą karmienie piersią.

Otwieram i wiem

Na stronie Zeszyty Apteczne.pl odbywa się przedsprzedaż Zeszytu Aptecznego Leki i karmienie piersią. Jest on odpowiedzią na potrzebę stworzenia rzetelnego źródła wiedzy, a przy tym narzędzia, z którego farmaceuta będzie mógł korzystać każdego dnia podczas pracy w aptece.

W Zeszycie na ponad 250 stronach zawarta została wiedza oparta o kryteria EBM. Zeszyt Apteczny ze względu na swój praktyczny wymiar przydatny będzie nie tylko farmaceutom i technikom farmaceutycznym, ale także lekarzom, pielęgniarkom, położnym i promotorom karmienia piersią.

Patronem Medialnym Zeszytu Leki i karmienie piersią jest Biuletyn Informacyjny Kierownika Apteki.

Obecnie Zeszyt Apteczny Leki i karmienie piersią jest dostępny w przedsprzedaży w niższej o 10 zł cenie. Przedsprzedaż potrwa do 22.04.

Zeszyt Apteczny Leki i karmienie piersią można zamawiać na stronie https://zeszytyapteczne.pl/produkt/leki-i-karmienie-piersia/

Wysyłka Zeszytów rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych, zgodnie z kolejnością zamówień.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum