Kontrola PIS: co warto wiedzieć?

kontrola_pis.jpg

W jakich sytuacjach apteka może zostać skontrolowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną? Jakie są prawa i obowiązki kontrolowanej placówki? Jak przebiega kontrola? Odpowiedzi postaram się udzielić w poniższym artykule.

Z Państwową Inspekcją Sanitarną każda apteka po raz pierwszy ma do czynienia jeszcze przed rozpoczęciem swojej działalności. Inspektor sanitarny na podstawie przepisów Prawa budowlanego wydaje opinię, w przypadku gdy wymagane jest uzyskanie decyzji o dopuszczeniu obiektu do użytkowania. Apteki muszą spełnić wymagania określone m.in. w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, tj. właściciel powinien dysponować dokumentacją projektową obiektu z planem i opisem technicznym pomieszczeń przeznaczonych na aptekę sporządzonym przez osobę uprawnioną, a także protokoły sprawdzeń i wynik badania wody.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Polecamy

Archiwum