Technik farmaceutyczny na stażu

technik_farmaceutyczny.jpg

Praktyka techników farmaceutycznych to dwuletni okres nauki w aptece po ukończeniu technikum. Ma na celu pogłębienie zdobytej wiedzy teoretycznej z zakresu farmacji oraz doskonalenie umiejętności praktycznych związanych ze sporządzaniem leków recepturowych oraz wydawaniem produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Jakie warunki musi spełnić apteka, aby przyjąć praktykanta-technika?

Po ukończeniu całego procesu kształcenia, na który składa się nauka w dwuletnim technikum farmaceutycznym oraz odbycie dwuletniej praktyki w aptece, technik farmaceutyczny zyskuje pełną kompetencję zawodową uprawniającą do samodzielnej pracy w aptece. Zakres obowiązków zawodowych obejmuje wykonywanie czynności fachowych polegających na wytwarzaniu, sporządzaniu i wydawaniu produktów leczniczych, a także wyrobów medycznych, za wyjątkiem leków, w których skład wchodzą substancje bardzo silnie działające, odurzające oraz psychotropowe z grupy I-P i II-P.

Praktyka odbywa się na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony bądź określony do końca jej trwania. Zatem przez dwa lata technik-praktykant otrzymuje co miesiąc pensję.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Polecamy

Archiwum