Większość farmaceutów nie identyfikuje się z wojną na górze

MC_62_s. 94.jpg

Jak rolę techników farmaceutycznych we współczesnej aptece widzi doświadczony kierownik apteki? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy Katarzynę Krześniak-Dęgę – magister farmacji, kierownika apteki z 15-letnim stażem i nauczyciela w szkole dla techników.

Jaką rolę powinien pełnić technik farmaceutyczny we współczesnej aptece? Jaki powinien być jego status?

Technik farmaceutyczny tak jak dotychczas, powinien uczestniczyć w wydawaniu produktów leczniczych, wyrobów medycznych i wykonywać leki. Wszystko w ramach uprawnień zawodowy opisanych w Prawie farmaceutycznym. Są to czynności typowe dla obydwu grup zawodowych – techników i farmaceutów, powtarzalne, wręcz rutynowe, które nie wymagają  kompetencji zdobywanych na studiach wyższych.

Czy obecne różnice w kompetencjach techników farmaceutycznych i farmaceutów powinny zostać zachowane?

Tak. Od wielu lat w aptekach pracują dwie grupy zawodowe, które uzupełniają i wspierają się w codziennej pracy. Poza sporadycznymi przypadkami, to technicy wydają produkty lecznicze. Pacjenci dobrze oceniają ich pracę i nie ma powodów wprowadzania tutaj dodatkowych ograniczeń.

 

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum