Szkolenia

Wydawnictwo Explanator oferuje dobrze zdefiniowane i zwarte formy szkoleniowe obejmujące swoją tematyką szeroko rozumiane zagadnienia finansowe i podatkowe. Wspomagamy praktykę zarządzania przedsiębiorstwem, przedstawiamy rozwiązania problemów zawodowych, tłumaczymy zawiłości prawa z różnych obszarów. Szczególną wagę przywiązujemy do kompetencji i praktycznych doświadczeń współpracujących z nami trenerów i wykładowców. Nasz zespół proponuje także szkolenia zamknięte – formy ściśle dopasowane do kultury organizacyjnej i potrzeb Państwa przedsiębiorstw. Aby stworzyć szkolenie idealnie dopasowane do profilu firmy współpracujemy ściśle ze zleceniodawcą – tak na etapie definiowania potrzeb, jak i oceny efektywności szkolenia. Poprzez nasze przywiązanie do praktycznego charakteru szkoleń dedykowanych wspomagamy realizację Państwa celów w zakresie rozwoju zawodowego kadr zarządzających i pracowników.

e-kurs mailowy

Excel sprzedażowy

Skuteczne raportowanie wspomagające decyzje handlowe

Nie trzeba być analitykiem finansowym, żeby umieć tworzyć plany i prognozy finansowe. Ten 4-częsciowy kurs jest przeznaczony dla menedżerów i dyrektorów sprzedaży, którzy chcą poznać metody szybkiego i sprawnego przygotowywania kalkulacji, prognoz i analiz handlowych.

W sposób uporządkowany i metodyczny, na konkretnych przykładach przedstawimy najważniejsze elementy i pokażemy, jak efektywnie wykorzystywać Excela w procesie planowania i raportowania sprzedaży.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
warsztaty praktyczne

Excel Labs

Warsztaty z Excela dla profesjonalistów

Dzięki udziałowi w warsztatach, zapoznają się Państwo z excelowymi narzędziami optymalizacji analiz, procesów i decyzji oraz zostaną przeprowadzeni przez kolejne etapy ich wykorzystywania w codziennej pracy.

W ciągu jednego dnia warsztatowego omówione zostaną następujące narzędzia i zagadnienia:

 • Power Query - na konkretnych przykładach pokażemy Państwu, w jaki sposób pobierać i przekształcać duże zbiory danych sprzedażowych, finansowych czy związanych z procesem zatrudnienia
 • Power Pivot - pokażemy, jak można zoptymalizować analizę danych oraz usprawnić raportowanie w Excelu na przykładzie bazy zawierającej zestawienie transakcji sprzedaży
 • Dashboardy menedżerskie - jak tworzyć narzędzia do prezentacji danych ułatwiające monitorowanie, wizualizację i ocenę stopnia realizacji celów przedsiębiorstwa na przykładzie działu rozrachunków z dostawcami
 • Solver - jak definiować i rozwiązywać konkretne problemy w zakresie budżetowania lub analizy finansowej z wykorzystaniem narzędzi analizy warunkowej

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Warszawa Kraków Gdańsk Katowice
e-kurs mailowy

Ewidencje w aptekach

Jak prawidłowo prowadzić dokumentację

Krystian Szulc i Dariusz Tarabasz Cała Polska - szkolenie on-line, 2018-09-14

Wielość przepisów wynikających z przepisów prawa farmaceutycznego, ustawy refundacyjnej, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz wydanych na ich podstawie rozporządzeń, jakimi obwarowane są apteki to tylko jeden z problemów kierowników i właścicieli aptek. Innym jest kwestia interpretacji przepisów i praktycznego przełożenia ich na działalność apteki.

Poza obowiązkami dotyczącymi dokumentacji i procedur warto też znać także zalecenia, które nie wynikają wprost z obowiązujących przepisów, ale przynależą do dobrych praktyk, dzięki którym apteka może uniknąć problemów w razie kontroli czy roszczeń pacjentów.

E-kurs „Ewidencje w aptekach. Jak prawidłowo prowadzić dokumentację.” kompleksowo prezentuje jakie dokumenty powinny znajdować się w każdej aptece, daje wytyczne do sposobu ich prowadzenia i zaleca określone rozwiązania w przypadkach, w których przepisy nie są precyzyjne.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
warsztaty praktyczne

Zarządzanie przez liczby, czyli wprowadzenie do controllingu finansowego

Jeżeli:

 • chcą Państwo wyjść poza tradycyjne schematy zarządzania przedsiębiorstwem
 • macie Państwo świadomość, że wiedza to postęp, i że zmiany w kierowaniu organizacją są nieuchronne
 • zależy Państwu na poznaniu nowoczesnych narzędzi poprawiających jakość i skuteczność sterowania firmą
 • jesteście Państwo gotowi na podejmowanie decyzji, które wpłyną na efektywność i konkurencyjność przedsiębiorstwa
 • chcecie Państwo w sposób racjonalny wykorzystywać zasoby firmy

zapraszamy na praktyczne warsztaty wprowadzające w zagadnienia controllingu finansowego.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Wrocław Warszawa
e-kurs mailowy

Umowa zlecenia a umowa o pracę

Zagadnienia praktyczne, przegląd orzecznictwa, odpowiedzi na najważniejsze pytania

Umowy zlecenia cieszą się wśród pracodawców niesłabnącym zainteresowaniem. Liczba osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia spada, ale nieznacznie. Co przy takiej formie zatrudnienia tracą a co zyskują zleceniobiorcy? Na co zwrócić uwagę, aby nie wpaść w pułapkę "ukrytego stosunku pracy"? W naszym e-kursie zostaną omówione najważniejsze cechy umowy o pracę i umowy zlecenia z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa. Na podstawie tych informacji każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość oszacowania ryzyka i ewentualnych konsekwencji związanych z zawarciem umowy zlecenia w warunkach, w których powinna zostać zawarta umowa o pracę. Praktyczne pytania i odpowiedzi pomogą rozwiać wątpliwości, w szczegolności dotyczące granic pomiędzy jednym i drugim typem umowy i ich zastosowaniem w danej sytuacji.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Cała Polska - szkolenie on-line
warsztaty praktyczne

Organizacja procesu raportowania w jednostce

Paweł Musiał Warszawa, 2018-10-18

Raportowanie jest jednym z ważniejszych zadań controllingowych wspomagających podejmowanie decyzji oraz osiagnięcie założonych celów. Jako, że proces raportowania informacji zarządczej nie jest prostym zagadnieniem i wpływa nie niego wiele zmiennych warto zapoznać się z narzędziami, które ułatwią pracę i skrócą czas przygotowania raportów i analiz. Jeżeli zależy Ci na zminimalizowaniu trudności w podejmowaniu decyzji, zapraszamy na wartsztaty, podczas których odpowiemy na pytania kogo i w czym raport ma wspomagać oraz skąd czerpać dane do jego sporządzania.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Warszawa
warsztaty praktyczne

Warsztaty efektywnego wykorzystania narzędzia Power Query w praktyce biznesowej

Pobieranie, transformacje i ładowanie danych

Jeżeli chcesz się nauczyć:

 • łączenia danych z wielu źródeł (np. plików rozsianych po folderch)
 • porównywania danych z różnych źródeł
 • oczyszczania i flitrowania danych
 • automatyzacji pobierania danych
 • transformacji danych do czytelniejszej postaci i wyciągania z nich najważniejszych informacji

zapraszamy na praktyczne warsztaty, podczas których poznasz potężne możliwości Power Query w pozyskiwaniu, transformowaniu, modelowaniu i ładowaniu danych z różnych źródeł bezpośrednio do arkuszy programu Excel.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Wrocław Warszawa Poznań
warsztaty praktyczne

Podstawy controllingu budżetowego w praktyce

Budżetowanie jest procesem, który ma na celu określenie wielkości niezbędnych zasobów finansowych oraz faz wydatkowania tych zasobów. Jeżeli zależy Państwu na:

 • nabyciu umiejętności tworzenia planów finansowych oraz ich późniejszych weryfikacji
 • nabyciu umiejętności scalania danych, wyłapywania rozbieżności oraz błędów
 • stosowaniu narzędzi, które ograniczą czas i koszty pracy nad budżetem
 • racjonalnym wykorzystaniu powszechnych praktyk budżetowych w codziennej pracy

zapraszamy na praktyczne warsztaty, które wprowadzą Państwa w tematykę controllingu budżetowego.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Poznań Katowice
szkolenie

Jak uruchomić biznes w Niemczech?

Prawno-podatkowe aspekty prowadzenia działalności gospodarczej

Polskich przedsiębiorców, podobnie jak pozostałych obywateli Unii Europejskiej, dotyczy swoboda przedsiębiorczości, która pozwala na założenie firmy na terenie całej Wspólnoty. Bliskość niemieckiej granicy oraz duży potencjał gospodarczy naszego zachodniego sąsiada powoduje, że Polacy coraz częściej dostrzegają szansę na ekspansję gospodarczą do Niemiec. Podczas szkolenia doświadczony prawnik (który na co dzień prowadzi obsługę w zakresie systemów prawnych Polski i Niemiec) przybliży Państwu informacje na temat kształtowania relacji z niemieckimi partnerami, przedstawi wymagania, które należy spełnić, aby założyć firmę w Niemczech, opowie o prawno-podatkowych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej oraz omówi plany wprowadzenia podatku od wyjścia Exit tax.

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Warszawa Wrocław
Forum

5. Forum Nowoczesnego Controllingu

Innowacyjne przedsiębiorstwo, nowoczesny controlling. Wyzwania - Inspiracje - Rozwiązania.

Zespół ekspertów Warszawa, 2018-10-25

Dzisiejszy biznes to zmiana. A controlling musi za tą zmianą podążać. Musi być elastyczny, aby był ciągle potrzebny. Oczywistym jest, że nigdy wcześniej rozszerzanie horyzontów nie było tak istotne. Tych z Państwa, któzy chcą rozszerzać horyzonty w doborowym towarzystwie i z gwarancją, że inspiracji wystarczy na cały przyszły rok, za praszamy do udziału w 5. Forum Nowoczesnego Controllingu.
Podczas konferencji zyskają Państwo niepowtarzalną okazję, żeby spojrzeć z zewnątrz na swoją rolę w firmie, poddać analizie wyzwania oraz odnieść się do popularnych, choć nie zawsze dobrze znanych metod i narzędzi.
 

 

Proszę wybrać edycję szkolenia:

Warszawa

Polecamy

Archiwum