Kierownik apteki: odpowiedzialność, wyzwania, pułapki

bika 64 kierownik apteki.jpg

Kierownik apteki to funkcja, z którą wiąże się prestiż i uznanie, ale wymagająca ponadprzeciętnej wiedzy, kompetencji i odpowiedzialności. Szczególna rola kierownika w strukturze apteki wynika już z samych przepisów prawa.

Kierownik apteki to farmaceuta odpowiedzialny za prowadzenie apteki. W każdej aptece ogólnodostępnej musi być kierownik. Ustawodawca określił, jakie wymagania powinna spełniać osoba ubiegająca się o to stanowisko. Otóż kierownikiem apteki może być farmaceuta, który ma co najmniej 5-letni staż pracy w aptece (lub 3-letni staż pracy w aptece, jeśli ma specjalizację z dziedziny farmacji aptecznej). Kierownikiem apteki nie może być zatem technik farmacji.

Dodatkowo kierownik apteki musi dawać rękojmię należytego jej prowadzenia. Należy zaznaczyć, że można być kierownikiem tylko jednej apteki. W praktyce tego typu wymagania powodują wiele wątpliwości, o których mowa w dalszej części artykułu.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Polecamy

Archiwum