Z praktyki apteki

no. 76/2019

Aby apteka była widoczna

bika_76_44.jpg

Rynek apteczny w Polsce od wielu lat wymaga od właścicieli aptek dużej czujności w zakresie tego, czy stosowane przez nich zabiegi marketingowe są zgodne z obowiązującym prawem. Jednocześnie bardzo duża konkurencja wymaga, aby w miarę dostępnych możliwości starać się aktywnie pozyskiwać pacjentów i ich zainteresowanie.

Read more
no. 76/2019

Wyróżnić się na tle konkurencji

bika_76_37.jpg

Przepisy znacznie ograniczają możliwości aptek w zakresie promocji, zarówno w aspekcie cenowym, jak i w obszarze komunikowania się z pacjentem. Po jakie narzędzia można zatem sięgnąć, żeby pozostać w zgodzie z prawem, a jednocześnie zyskać zaufanie pacjentów?

Read more
no. 76/2019

Zioła w aptece: lipa

bika_76_33.jpg

Zioła oraz otrzymywane z nich preparaty przeżywają swój renesans, dlatego w cyklu Zioła w aptece będziemy omawiać skład chemiczny i właściwości mniej popularnych ziół. W tym numerze pod lupę wzięliśmy lipę, której kwiatostan można z powodzeniem wykorzystywać w terapii wspomagającej leczenie infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci.

Read more
no. 76/2019

Oleje jako naturalne panacea

bika_76_28.jpg

Moda na naturalne preparaty i tzw. superżywność (ang. superfood) trwa w najlepsze. W tym nurcie to właśnie oleje w ostatnim czasie budzą największy zachwyt. Znane od lat w medycynie Dalekiego Wschodu, w krajach Zachodu dopiero „debiutują” w dietetyce, kosmetologii i farmakoterapii. Ile właściwie o nich wiemy?

Read more
no. 76/2019

Rentowna apteka

bika_76_24.jpg

Apteka jako placówka ochrony zdrowia publicznego ma za zadanie wydawać pacjentom leki i inne produkty medyczne, które wspomagają zdrowie, a w niektórych przypadkach ratują życie. Nie należy jednak zapominać, że jest również przedsiębiorstwem, które dzięki świadczonym usługom powinno z założenia przynosić dochód.

Read more
no. 76/2019

Nowoczesna apteka: wyzwania i szanse

bika_76_42.jpg

Hinduska bogini Mahakali ma pięć głów i pięć par rąk. Jeden z wykładowców na studiach podyplomowych ze strategicznego zarządzania apteką tak właśnie wyobrażał sobie kierownika w nowoczesnej aptece. I choć ani on, ani studenci nie praktykowali hinduizmu, nie sposób odmówić tej wizualizacji trafnej symboliki.

Read more
no. 75/2019

Zioła w aptece: glistnik jaskółcze ziele

BIKA_75_32.jpg

Zioła oraz otrzymywane z nich preparaty przeżywają renesans, dlatego w cyklu Zioła w aptece omawiamy skład chemiczny i właściwości mniej popularnych roślin leczniczych. W tym numerze piszemy o glistniku jaskółczym zielu – wartościowym surowcu, nie tylko w przypadku leczenia brodawek.

Read more
no. 75/2019

Zasoby apteki: kapitał ludzki

BIKA_75_27.jpg

Do kapitału apteki można zaliczyć różne rodzaje zasobów, jak aktywa, procesy, środki stałe, świadczone usługi, asortyment w magazynie, ale również jej pracownicy przez wielu nazywani najcenniejszym zasobem w firmie. Warto więc wiedzieć, jak efektywnie uwalniać kapitał ludzki w aptece z korzyścią dla zdrowia pacjentów i efektywności pracowników.

Read more

Next
page

Nastęna stron

Current issue

Go to

Partners

Reklama