100% wiedzy merytorycznej i case study oparte na najczęstszych problemach pacjentów w polskich aptekach

"Wsłuchując się w głosy uczestników naszych wydarzeń staramy się zawsze szukać formuły, która umożliwi farmaceutom zdobywanie wiedzy i nowych kompetencji". Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim rozdzielenie wiedzy merytorycznej i produktowej. Na auli wykładowej będą tylko merytoryczne wykłady, z kolei w strefie wystawców uczestnicy mogą zdobyć wiedzę produktową. Co ważne – to farmaceuci decydują co ich interesuje wybierając firmy, z którymi rozmawiają o produktach. W czasie wykładów wypowiedzą się farmaceuci i lekarze. Wszystkie case study oparte będą o listę najczęściej spotykanych problemów lekowych w polskich aptekach – na bazie danych zebranych z ponad 100 aptek biorących udział w Pilotażu wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z ekspertami grupy opieka.farm.

Drugą ważną zmianą jest edukacja przed, w trakcie i po zakończeniu Kongresu. Przed jego rozpoczęciem farmaceuci otrzymają wydanie specjalne Zeszytu Aptecznego z case study oraz przydatnymi zestawieniami. Po zakończeniu Kongresu każdy otrzyma dostęp do platformy e-learningowej pierwszy stół do dedykowanych kursów utrwalających wiedzę.” - mówi Dyrektor ds. Naukowych grupy opieka.farm, mgr farm. Konrad Tuszyński.

Program został podzielony na panele, w czasie których główny nacisk zostanie położony na leki nie schorzenia. Uczestnicy dowiedzą się:

W RAMACH PANELU „LEKI UKŁADU KRĄŻENIA” OMÓWIMY, CO WIARYGODNE BADANIA KLINICZNE I WYTYCZNE MÓWIĄ O SKUTECZNOŚCI I EFEKTACH UBOCZNYCH:

  • leków przeciwnadciśnieniowych,
  • statyn, fibratów i innych leków hipolipemicznych,
  • leków przeciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych,
  • preparatów ziołowych stosowanych w chorobach układu krążenia (nalewek, mieszanek recepturowe, kropli nasercowych).

W PANELU „JASKRA, ZAĆMA I ZWYRODNIENIE PLAMKI ŻÓŁTEJ” WYJAŚNIMY, JAKIE WSKAZÓWKI PRZEKAZYWAĆ PACJENTOM PYTAJĄCYCH O:

  • kropli ocznych stosowanych w leczeniu jaskry i zaćmy,
  • skuteczność suplementów na zwyrodnienia plamki żółtej,
  • efekty uboczne maści i kropli ocznych.

W PANELU „ASTMA I POCHP” PRZEDSTAWIMY WYNIKI BADANIA PILOTAŻOWEGO USŁUGI „INSTRUKTAŻ POPRAWNEJ OBSŁUGI INHALATORA” ORAZ NAJWAŻNIEJSZE WNIOSKI, W TYM:

  • rozwiązanie najczęstszych problemów z obsługą inhalatora i nebulizatora,
  • minimalizowanie istotnych efektów ubocznych leków wziewnych,
  • zasad obsługi inhalatorów.

Kongres odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Krakowie w wyjątkowym miejscu – Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów konferencyjnych na południu Polski.

Ilość miejsc jest ograniczona a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Cena za udział wynosi 149 zł i nie podlega zniżkom. W cenie biletu uczestnicy oprócz udziału w kongresie otrzymają atrakcyjny zestaw kongres, a w nim Fiszki Apteczne pt. Pacjent geriatryczny w aptece, Apteczny Zeszyt konferencyjny pt. Przewodnik po interakcjach leków wykrywanych w polskich aptekach (w oparciu o wyniki polskiego Pilotażu opieki farmaceutycznej), dostęp do kursu e-learningowego z podsumowaniem Kongresu i materiałami a także drukowany certyfikat.

Rejestracja na stronie: http://opiekaodzaraz.pl 

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 81/2020

Epidemia osłabi i tak słaby sektor

Po rekordowym, ponad 30 proc. wzroście sprzedaży w marcu br., w kwietniu polski rynek apteczny zanotował prawie 7 proc. spadek. Rekordowy marzec nie wpłynął jednak na poprawę sytuacji ekonomicznej aptek, gdyż wiązał się ze znacznym wzrostem kosztów.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 81/2020

Jak radzić sobie z migreną i uporczywymi bólami głowy?

Migrena to samoistny ból głowy objawiający się napadowo, silny, nawracający i uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. U 90% pacjentów pierwszy napad następuje przed 40. rokiem życia. Migrenie może także towarzyszyć aura, którą rozumiemy jako zespół zaburzeń neurologicznych, poprzedzających napad. O migrenie epizodycznej mówimy, gdy dokucza mniej niż 15 dni w miesiącu. Przy częstszych atakch diagnozujemy migrenę przewlekłą.

Czytaj więcej

Antybiotykoterapia a infekcje wirusowe – jak edukować pacjentów?

BIKA_81_52.jpg

Recepty zawierające ordynację na antybiotyki są dla farmaceutów codziennością, szczególnie teraz, wiosną, kiedy infekcje zbierają największe żniwo. Ta grupa leków bardzo często budzi wiele kontrowersji. Mówi się, że w Polsce pacjenci nadużywają antybiotyków. Z czego może to wynikać? Czy my jako farmaceuci jesteśmy w stanie temu przeciwdziałać?

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama