100% wiedzy merytorycznej i case study oparte na najczęstszych problemach pacjentów w polskich aptekach

"Wsłuchując się w głosy uczestników naszych wydarzeń staramy się zawsze szukać formuły, która umożliwi farmaceutom zdobywanie wiedzy i nowych kompetencji". Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim rozdzielenie wiedzy merytorycznej i produktowej. Na auli wykładowej będą tylko merytoryczne wykłady, z kolei w strefie wystawców uczestnicy mogą zdobyć wiedzę produktową. Co ważne – to farmaceuci decydują co ich interesuje wybierając firmy, z którymi rozmawiają o produktach. W czasie wykładów wypowiedzą się farmaceuci i lekarze. Wszystkie case study oparte będą o listę najczęściej spotykanych problemów lekowych w polskich aptekach – na bazie danych zebranych z ponad 100 aptek biorących udział w Pilotażu wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z ekspertami grupy opieka.farm.

Drugą ważną zmianą jest edukacja przed, w trakcie i po zakończeniu Kongresu. Przed jego rozpoczęciem farmaceuci otrzymają wydanie specjalne Zeszytu Aptecznego z case study oraz przydatnymi zestawieniami. Po zakończeniu Kongresu każdy otrzyma dostęp do platformy e-learningowej pierwszy stół do dedykowanych kursów utrwalających wiedzę.” - mówi Dyrektor ds. Naukowych grupy opieka.farm, mgr farm. Konrad Tuszyński.

Program został podzielony na panele, w czasie których główny nacisk zostanie położony na leki nie schorzenia. Uczestnicy dowiedzą się:

W RAMACH PANELU „LEKI UKŁADU KRĄŻENIA” OMÓWIMY, CO WIARYGODNE BADANIA KLINICZNE I WYTYCZNE MÓWIĄ O SKUTECZNOŚCI I EFEKTACH UBOCZNYCH:

  • leków przeciwnadciśnieniowych,
  • statyn, fibratów i innych leków hipolipemicznych,
  • leków przeciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych,
  • preparatów ziołowych stosowanych w chorobach układu krążenia (nalewek, mieszanek recepturowe, kropli nasercowych).

W PANELU „JASKRA, ZAĆMA I ZWYRODNIENIE PLAMKI ŻÓŁTEJ” WYJAŚNIMY, JAKIE WSKAZÓWKI PRZEKAZYWAĆ PACJENTOM PYTAJĄCYCH O:

  • kropli ocznych stosowanych w leczeniu jaskry i zaćmy,
  • skuteczność suplementów na zwyrodnienia plamki żółtej,
  • efekty uboczne maści i kropli ocznych.

W PANELU „ASTMA I POCHP” PRZEDSTAWIMY WYNIKI BADANIA PILOTAŻOWEGO USŁUGI „INSTRUKTAŻ POPRAWNEJ OBSŁUGI INHALATORA” ORAZ NAJWAŻNIEJSZE WNIOSKI, W TYM:

  • rozwiązanie najczęstszych problemów z obsługą inhalatora i nebulizatora,
  • minimalizowanie istotnych efektów ubocznych leków wziewnych,
  • zasad obsługi inhalatorów.

Kongres odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Krakowie w wyjątkowym miejscu – Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów konferencyjnych na południu Polski.

Ilość miejsc jest ograniczona a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Cena za udział wynosi 149 zł i nie podlega zniżkom. W cenie biletu uczestnicy oprócz udziału w kongresie otrzymają atrakcyjny zestaw kongres, a w nim Fiszki Apteczne pt. Pacjent geriatryczny w aptece, Apteczny Zeszyt konferencyjny pt. Przewodnik po interakcjach leków wykrywanych w polskich aptekach (w oparciu o wyniki polskiego Pilotażu opieki farmaceutycznej), dostęp do kursu e-learningowego z podsumowaniem Kongresu i materiałami a także drukowany certyfikat.

Rejestracja na stronie: http://opiekaodzaraz.pl 

Zobacz również

Homeopathy: definition, working and effectiveness

BIKA_77_56.jpg

Enthusiasts can call homeopathy a treatment, skeptics – illussion of a treatment, which acts like placebo. But still, this is complementary or alternative medicine (CAM), which is different from Western medicine.

Czytaj więcej

Rozpuszczalniki w recepturze

BIKA_77_35.jpg

Płynne postaci leku stanowią sporą część leków recepturowych sporządzanych w aptece. Roztwory, krople czy mikstury, choć z pozoru nieskomplikowane, mogą niekiedy nastręczać trudności, zwłaszcza gdy osoba wykonująca lek nie dysponuje dostateczną wiedzą na temat stosowanych rozpuszczalników i ich właściwości.

Czytaj więcej

Szkolenie wewnętrzne pracowników

BIKA_77_29.jpg

Szkolenia są nieodłącznym elementem pracy zawodowej personelu fachowego aptek. Dostępne są w różnym formacie – jako kursy bezpośrednie, online czy też wewnętrzne, prowadzone przez kierownika apteki lub inną osobę wyznaczoną przez pracodawcę. Aptekarze podlegają ustawowemu obowiązkowi kształcenia ustawicznego, a w kolejnych okresach szkoleniowych zdobywają punkty. Zakończone, potwierdzone przez właściwą izbę aptekarską okresy rozliczeniowe są dodatkowym atutem w staraniu się o stanowisko kierownika apteki.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama