Jednym z najczęściej pojawiających się problemów, z jakimi pacjenci pojawiają się w aptece są bóle różnego pochodzenia. Dyskusje na forach branżowych nie pozostawiają jednak wątpliwości. Farmaceuci często mają problemy z poleceniem bezpiecznego i skutecznego preparatu. Wiosenny cykl konferencji Opieka Farmaceutyczna od zaraz: Pacjent z bólem pod opieką farmaceuty ma pomóc rozwiązać ten problem.

Konferencje Pacjent z bólem pod opieką farmaceuty odbędą się w 4 miastach w Polsce: 11 maja w Warszawie, 12 maja w Poznaniu, 25 maja w Krakowie oraz 15 czerwca w Rzeszowie. Nadzór nad treściami merytorycznymi sprawują eksperci grupyopieka.farm. Pełen program konferencji znajduje się na https://opiekaodzaraz.pl

Jak mówią sami uczestnicy konferencji, jest to najbardziej praktyczne wydarzenie na rynku. „Od lat biorę udział w wielu konferencjach, ale to pierwsza, która jest tak bliska pacjentowi. Prelegenci omawiają przypadki, które spotykam sama za pierwszym stołem. Czasami aż jestem przerażona, jak bardzo dużo moich porad się dezaktualizuje oraz ilu praktycznych rzeczy mogę się dowiedzieć. Polecam każdemu farmaceucie, który chce realnie pomagać pacjentom, a nie tylko cytować fragmenty książek”.

Mgr farm. Konrad Tuszyński, który odpowiada za merytorykę wspomina o nowościach, jakie przygotowane są najbliższą edycję: „Na konferencji pokażemy case study w formie interaktywnego wideo. Uczestnicy będą mogli zagłosować, jakie pytania zadać pacjentowi lub co poradzić. Specjalnie przygotowany scenariusz wideo pokaże wybrane przez farmaceutów rozwiązanie i dowiemy się, czy pomogliśmy, czy może zaszkodziliśmy naszemu pacjentowi”. Organizatorzy chcą angażować uczestników i edukować wykorzystując wiele zmysłów.

Tematem przewodnim spotkania będzie ból, w szczególności bóle kostno-stawowe. Farmaceuci dowiedzą się m. in.  z czym można łączyć leki przeciwbólowe, by maksymalizować ich działania, czy można brać NLPZ profilaktycznie w migrenie oraz jak długo trzeba zażywać i które preparaty ziołowe, by radzić sobie np. z bólem kolan. „Zapewniamy, że już pierwszego dnia po konferencji, nasi uczestnicy będą wiedzieć co poradzić pacjentom” zapewnia Konrad Tuszyński.

Udział wymaga wcześniejszej rejestracji na www.opiekaodzaraz.pl. W cenie wstępu oprócz samego biletu na konferencję i cateringu uczestnicy otrzymają konferencyjne wydanie Zeszytów Aptecznych z kompletem praktycznych informacji o bólu.

Zobacz również

Jak dbać o wzrok

Według WHO około 280 mln ludzi żyje z wadami wzroku lub jest całkiem niewidomych. Większość z nich to osoby zamieszkujące kraje o niskich dochodach, wolno rozwijające się. Badania pokazują, że odpowiednia profilaktyka i leczenie pozwoliłyby na znaczne poprawienie tych statystyk. Prawie połowa przebadanych Polaków w wieku od 16 do 54 lat nie widzi poprawnie.

Czytaj więcej

Caffeine and teine do they really boost our mornings?

bika_78_55.jpg

“Yes, but coffee first” – this slogan can be found in may offices and in cosy cafes in the city as well. Don`t we all think this way? Most people can not imagine starting their day without coffee or tea. Many of us reach for espresso in the afternoon to help ourselves go through another working day. And, of course, have we ever not been raised by a nice smell of coffee or fresh green tea? That being said, caffeine’s main effect is on the brain.

Czytaj więcej

Leksykon badań: kolonoskopia

bika_78_39.jpg

Farmaceuta, oprócz wiedzy o środkach leczniczych, powinien wykazywać się znajomością przebiegu podstawowych badań diagnostycznych. Popularnym badaniem, z którym przyjdzie mu się zmierzyć za pierwszym stołem, jest kolonoskopia. Czym jest to badanie, jak przebiega i jak powinien się przygotować do niego pacjent – o tym w niniejszym artykule.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama